693 805 997

Usługi

Malowanie metodą lakierowania proszkowego

Nasza firma zajmuje się malowaniem elementów z dowolnie wybranego koloru palety RAL i dowolnej strukturze.

Jest to profesjonalna malarnia proszkowa, która oferuje lakierowanie elementów o długości maksykalnej L = 6,5 m, B = 2 m, H = 2 m.

W zakres naszych usług wchodzi malowanie min: felg aluminiowych, felg stalowych, ogrodzeń i bram, części samochodowych i wielu innych elementów użytkowych i konstrukcyjnych.

Przygotowywanie do malowania

Przygotowanie powierzchni przed malowaniem jest najbardziej istotnym czynnikiem, który odpowiada za antykorozyjną ochronę malowanego materiału oraz przyczepność powłoki malarskiej, co przekłada się na żywotność i wytrzymałość oraz na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Podczas etapu przygotowywania elementy są poddawane procesowi piaskowania, odtłuszczania oraz fosforyzowania. W przypadku elementów aluminiowych wymagane jest chemiczne wytrawianie materiału.

Proces malowania

Technologia malowania proszkowego polega na nanoszeniu farby naładowanej elektrostatycznie, przez co nanoszony proszek dociera do najtrudniej dostępnych miejsc i doskonale przywiera do malowanej powierzchni.

Nakładanie proszku odbywa się w specjalnie skonstruowanych kabinach do napylania. Podczas tego etapu używamy najnowszych manualnych aplikatorów firmy Wagner.

Używając tak zaawansowanych urządzeń skutecznie pokrywamy skomplikowane detale z wyjątkową skutecznością.

Aplikator pozwala na łatwą i szybką zmianę koloru, co jest bardzo istotne w malowaniu usługowym, kiedy częsta zmiana kolorów, to codzienność.

Polimeryzacja

Kolejnym etapem jest polimeryzacja, która odbywa się poprzez wygrzewanie elementów w temperaturze 150-230 stopni C.

Piec z termoobiegiem posiada wymuszony obieg powietrza oraz idealnie wyważone rozprowadzenie temperatur co pozwala wyeliminować przebarwienia, przypalenie, a także inne niepożądane efekty.

Paleta kolorów, proszków do malowania

Wymiary

Oferujemy usługi dla następujących rozmiarów maksymalnych:

L = 6,5m
B = 2m
H = 2m
Firma arsonsisi

Wykorzystywane farby

Używamy farb renowanej włoskiej marki ARSONSISI, która produkuje powłoki proszkowe znane w Europie i na świecie od ponad 100 lat.

W 1990 roku ARSONSISI był pierwszą włoską firmą posiadającą świadectwo jakości RAL-GSB-SWABICH-GMUND, a następnie, w 1995r uzyskują z najtrudniejszy certyfikat jakościowy ISO EN UNI 901 CENTRICHIM, przystępuje do Europejskiej Sieci Systemów Jakościowych EQNET.

Certyfikat QUALICOAT otrzymuje od QUALITAL Aluminium Industrial Certification Association w 1997r.

Lakiernia proszkowa SANDBLAST informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij